Niechirurgiczne uzupełnianie ubytków włosów u mężczyzn dotkniętych problemem łysienia, to jeden z najtańszych i dających najlepsze efekty sposobów odzyskania gęstych włosów na całej głowie. Dowiedz się, na czym polega i czym jest system włosów.
Łysienie androgenowe to choroba, którą można próbować leczyć, ale w wielu przypadkach nie udaje się uzyskać satysfakcjonującego efektu. Zakola i przerzedzenie włosów na czubku głowy stają się kompleksem, postarzają twarz i uniemożliwiają noszenie wymarzonych fryzur. Z pomocą przychodzą alternatywne, chirurgiczne i niechirurgiczne, metody walki z łysieniem.
Niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów u mężczyzn. Co to znaczy?
Metody chirurgiczne to takie, które w sposób trwały uzupełniają ubytki włosów na głowie. Należy do nich przeszczep włosów. Jest to metoda inwazyjna, polegająca na przeniesieniu u pacjenta, mieszków włosowych z obszarów głowy, które nie są dotknięte łysieniem androgenowym (boki i tył) do obszarów pozbawionych włosów (przód i środek głowy). Jest to zabieg medyczny należący do kategorii chirurgii plastycznej. Lekarze zajmujący się przeszczepianiem włosów nazywani są specjalistami z zakresu chirurgii odtwórczej włosów. Przed przeprowadzeniem przeszczepu włosów należy wykonać niezbędne badania krwi, a sam zabieg wykonuje się – w zależności od metody – pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Po zabiegu w miejscach dawczych, z których pobrano mieszki włosowe, mogą powstawać blizny. Ponieważ jest to metoda inwazyjna, istnieje ryzyko powstania stanu zapalnego lub infekcji.
Za to niechirurgiczne metody uzupełniania ubytków włosów są bezinwazyjne i nie ingerują w skórę głowy. Nie są zabiegiem medycznym, więc nie ma przeciwwskazań do ich wykonywania, a przed realizacją nie trzeba robić badań. To usługa, podobnie jak strzyżenie lub farbowanie włosów. Podobieństwo dotyczy również powtarzalności – podobnie, jak w przypadku fryzjera, również i niechirurgiczne metody uzupełniania włosów co jakiś czas trzeba wykonywać ponownie.
Co to jest system uzupełniania włosów?
No dobrze, ale skoro nie przeszczepia się włosów, to skąd one biorą się na głowie? Pisząc krótko – są to naturalne włosy (pozyskane od innych osób), wszczepione w przezroczystą i oddychającą bazę nazywaną mikroskórą.
Włosy i bazę nazywamy systemem uzupełniania włosów lub w skrócie – systemem włosów. W internecie można też spotkać inne określenia, których używa się rzadko ze względu na negatywne skojarzenia – proteza włosów lub implant włosów.
W jaki sposób zakłada się system włosów?
Mikroskórę z wszczepionymi włosami przykleja się do wygolonej w środkowej części, głowy za pomocą specjalnych, dedykowanych taśm mocujących i kleju. Przed jego nałożeniem, skórę dezynfekuje się i odtłuszcza specjalnym środkiem, a później nakłada się przeznaczony do tego celu antyperspirant. Są to hipoalergiczne, bezpieczne środki przeznaczone do kontaktu ze skórą człowieka (dotyczy to również mikroskóry systemu włosów). Dzięki takiej instalacji, nie ma możliwości, aby system przypadkowo odkleił się np. pod wpływem wiatru lub ubierania kasku motocyklowego. Taśmy mocujące i klej są wodoodporne, dlatego w systemie włosów z powodzeniem można pływać – bez ryzyka odklejenia się.
Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu głowy przed montażem systemu, nie jest ona narażona na nadmierne przetłuszczanie się i potliwość. Jednak jak się pewnie domyślasz – nie da się całkowicie wyeliminować tego procesu. Skóra w naturalny sposób poci się, przetłuszcza, a z czasem osłabieniu ulegają też taśmy mocujące (bez obaw – system z dnia na dzień nie odklei się od skóry). System włosów co jakiś czas należy zdjąć za pomocą specjalnego płynu niwelującego działanie taśm, oczyścić, umyć i założyć ponownie.
Jak często? Jest to uzależnione od konkretnego przypadku, ponieważ skóra poci się i przetłuszcza z różnym natężeniem. Znaczenie ma też styl życia – jeśli każdego dnia uprawiasz aktywność fizyczną, to prawdopodobnie system włosów ponownie zakładać będziesz musiał częściej. Możemy jednak przyjąć, że średni czas ciągłego noszenia systemu to 2-4 tygodnie.
Czy system włosów jest widoczny?
Nie, system włosów nie jest widoczny, nawet z niewielkiej odległości. Mikroskóra, taśmy mocujące i klej są przezroczyste, dlatego po założeniu, idealnie przylega on do głowy, a Twoja skóra głowy prześwituje między włosami. Taki sam efekt jest na czole – system włosów nie jest w tym miejscu zauważalny, przez co włosy wyglądają tak, jak Twoje naturalne włosy wyrastające ze skóry.
Nie da się też zauważyć miejsca łączenia się włosów systemu z Twoimi naturalnymi włosami (na bokach i z tyłu głowy). Wynika to z tego, że włosy systemu przed instalacją są dobierane na kolor najbardziej zbliżony do Twoich naturalnych włosów. Kolejnym krokiem jest strzyżenie zarówno systemu, jak i Twoich włosów w taki sposób, aby stworzyć efekt naturalnej fryzury. Na etapie konsultacji szczegółowo dobierana jest też gęstość i skręt włosa pod kątem wieku, naturalnych włosów na głowie i osobistych preferencji.
Systemy włosów dostępne są jako gotowe, uniwersalne rozwiązania lub projektowane na indywidualne zamówienie klienta. Gotowe rozwiązania zazwyczaj są tańsze i umożliwiają powrót do domu z nową fryzurą po jednej, około 3-godzinnej wizycie w salonie zajmującym się niechirurgicznym uzupełnianiem włosów. Do wyboru jest też wiele rodzajów mikroskóry, które dobierane są pod kątem trybu życia i fryzury, którą chcesz uzyskać.
Jaka jest trwałość systemu włosów?
System włosów niestety nie jest rozwiązaniem, które kupujemy raz, na zawsze. Zawiera on naturalne włosy wszczepione w mikroskórę, które z czasem wypadają powodując przerzedzanie się systemu. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednia pielęgnacja, sposób mycia lub czesania. Na trwałość wpływa też rodzaj zastosowanej mikroskóry.
Opierając się na średnich wynikach naszych klientów, możemy przyjąć, że żywotność systemów na delikatnej mikroskórze wynosi do 6 miesięcy. W przypadku systemów na grubszej podstawie może to być nawet kilka lat.
Ile kosztuje system uzupełniania włosów?
Koszt systemu uzupełniania włosów jest uzależniony od tego, czy zdecydujesz się na gotowe rozwiązanie, czy system projektowany indywidualnie, a także od rodzaju i grubości zastosowanej mikroskóry. Aktualne ceny systemów włosów znajdziesz w zakładce cennik na naszej stronie.
Chcesz zobaczyć efekty zastosowania systemu uzupełniania włosów u naszych klientów? Odwiedź nasz profil na Instagramie. A jeśli masz dodatkowe pytania, to umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.